Numera går de på innebandygymnasium och spelar för andra klubbar. Johansson och Jakobsson är i Jönköping och Algman Folkesson i Vöikers (Växjö).
Den gångna helgen spelades Innebandyfesten i Uppsala där ungdomslag i åldrarna 16–18 gjorde upp om SM-medaljerna.
Allra bäst gick det för Gustav Johansson och hans Jönköpings IK Ungdom. 17-åringen startade gruppspelet genom att ge sitt lag ledningen med 1–0 över Linköping.
Efter att ha varit obesegrade i gruppspelet var Jönköping illa ute i semifinalen mot Sirius, men lyckades vinna efter förlängning där Johansson slog assisten till det avgörande målet.
I finalen besegrades sen Lindås med 6–5. Gustav gjorde 3–0-målet och kunde glatt fira sitt andra raka SM-guld.
Moa Jakobssons Jönköping var hopslaget med Hovslätts IK i DJ18-slutspelet. I semifinalen hade man inte en chans mot RIG Umeå som vann med 8–1.
I bronsmatchen tog man dock revansch mot Telge där Moa fastställde slutresultatet genom att göra 6–2. Hon hade även en assist i den matchen.
Samuel Algman Folkessons Vöikers mötte KAIS Mora i semifinalen i PJ17. Där storspelade Samuel, gjorde tre mål och såg till att Vöikers vann med 8–2 och gick till final mot Mariestad.
I matchen om guldet blev det jämnare och fick avgöras först på straffar. Där var Mariestad starkast och det blev ett SM-silver för Algman Folkesson.