I väntan på vägen fylls företagshotellet med nya företag.
- Jag har inte hunnit uppdatera skylten med nya företag på ett tag. Det händer en hel del här, säger delägaren Jakob Nelson.
Fler och fler företag flyttar hit.
I dag finns här allt från Sven Yrvinds båtbyggande till en park för hundtävlingar. Här samsas allt från kampsportsklubben Tae Yang Fightingcenter till Optical AB som arbetar med högprecisionsvågar.
Här finns allt från Casper Roséns tvåmansföretag Cerca på nio kvadratmeter, som hjälper trafikverket och kommuner med projektledning och byggledning till Logpart som har 10 000 kvadratmeter.
Det sistnämnda är ett tredjepartslogistikföretag som lagrar varor från olika företag i norden. De tar emot varor, plockar ihop dem efter kundorder och skickar dem vidare. - De flesta företagen som Logpart servar finns inom sport- och fritidsmarknaden, berättar Ragnwaldh Larsson, marknadschef.
Företaget har tio anställda och ibland mer beroende på säsong.
Företagarna pratar väl om de mervärden som kommer av att man sitter i samma hus som andra företagare.
- Jag har testat att jobba hemifrån, men rent socialt är det mycket bättre att sitta med andra, säger Casper Rosén.
- Det blir ett mycket trivsamt nätverk mellan olika företag trots att vi är i olika branscher. Vi har lärt oss av företaget Karhu lite längre bort i lokalen att sälja handlar om att gneta på. Vi säger inte längre att vi säljer utbildningar utan att vi processar utbildningar, säger Gunilla Andersson på IUC öst, som arbetar med uppdragsutbildning och kompetensutveckling.
De flesta företagarna på plats har lärt sig något av varandra.
- Jag har köpt ett par skor från Karhu här i korridoren. Det är fler som har gjort och nu är vi några som börjat springa tillsammans också. Godare hälsa är ett av många mervärden man får av att ha sitt företag här, säger Rosén och ler brett.