Livekalender: Här är sporten vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Här är matcherna vi sänder!

Kundinfo 10 april 2020 20:57

Onsdag 25 maj:
19:30: Eneby BK – Kisa BK
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Mattias Heikki

Torsdag 26 maj:
15:00: BK Ljungsbro – Västerviks FF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Samuel Zurawski

16:00: Åtvidabergs FF – IK Oddevold
Ettan södra
Kommentator: Christoffer Pihl-Svensson

Söndag 29 maj:
15:00: Torns IF – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Bosse Johander

15:00: Västerviks FF – Kisa BK
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Alexander Åhman

Lördag 4 juni
14:00: Västerviks FF – Eneby BK
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort.

16:00: Åtvidabergs FF – Falkenbergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Christoffer Ekmark

Söndag 5 juni
16:00: Kisa BK – Adas United IK
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort

Fredag 10 juni
19:30: Vimmerby IF – Gullringens GoIF
Division 4 norra Småland
Kommentatorer: Presenteras inom kort. 

Lördag 11 juni
15:00: BK Olympic – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Marcus Magnusson

15:00: Tjust IF FF – Husqvarna FF
Division 1 mellersta Götaland
Kommentator: Jonathan Åhman 

Fredag 17 juni
19:30: Västerviks FF – Nässjö FF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Jonathan Åhman

Lördag 18 juni
16:00: Åtvidabergs FF – Lindome GIF
Ettan Södra
Kommentator: Richard Hermansson

Söndag 19 juni
16:00: Kisa BK – Åby IF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Benny Wass

Torsdag 23 juni
19:00: Oskarshamns AIK – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Michael Einhorn

Lördag 26 juni
14:00: Tjust IF FF – IF Eksjö
Division 1 mellersta Götaland
Kommentator: Jonathan Åhman


 Notera att matcher kan tillkomma med kort varsel. 

Så jobbar vi med nyheter
 Läs mer här!

Ämnen du kan följa
Läs mer!

Marknadschefen: Så vinner Västervik på färjetrafiken

Marknadschefen: Så vinner Västervik på färjetrafiken

Dan Nilsson om paketet: "En lättnad"

Dan Nilsson om paketet: "En lättnad"